Idź do zawartości

Mid QA Engineer

Zdalnie
  • Kraków, małopolskie, Polska
Development

Opis oferty

Poszukujemy doświadczonych osób, których pasją jest jakość. Jako QA Engineer w Strix, będziesz mieć realny wpływ na tworzenie światowej klasy rozwiązań e-commerce dla naszych klientów. Będziesz zaangażowany we wspieranie jakości, definiowanie i ulepszanie procesów, identyfikację i ograniczanie ryzyka oraz wdrażanie narzędzi i rozwiązań automatyzacji w wielu zespołach. Jako członek zespołu, będziesz uczestniczył w każdym etapie procesu rozwoju projektu wraz z grupą utalentowanych profesjonalistów.

Narzędzia:

  • DevTools

  • Postman/SoapUI (i/lub porównywalne narzędzia)

  • BrowserStack (lub porównywalne narzędzia, np. iOS Simulator, SauceLabs, Lambda Test, etc.)

  • Git

  • New Relic, Track.js

  • DBeaver

  • narzędzia do pomiaru i optymalizacji wydajności (Google PageSpeed Insights (Lighthouse), GTMetrics)

Obowiązki:

  • Szacowanie, ustalanie priorytetów, planowanie i koordynowanie działań związanych z testowaniem oprogramowania lub z zapewnieniem jakości,

  • Projektowanie i planowanie scenariuszy dla manualnych oraz automatycznych testów end-to-end,

  • Wybór i zastosowanie odpowiednich technik testowych w celu zapewnienia, że testy zapewniają odpowiedni poziom zaufania, w oparciu o pokrycie projektu.

  • Wybór odpowiednich narzędzi do automatyzacji zadań związanych z testowaniem technicznym.

  • Efektywny udział w przeglądach z deweloperami i architektami oprogramowania, wykorzystując wiedzę na temat typowych defektów w kodzie i architekturze.

  • Poprawianie charakterystyki jakościowej kodu i architektury poprzez wykorzystanie różnych technik analizy.

  • Współpraca z programistami w celu przeszkolenia ich w zakresie efektywnych technik testowania (w tym testów eksploracyjnych).

  • Tworzenie planów / strategii testowych oraz udział w tworzeniu dokumentacji testowej, scenariuszy testowych.

  • Zapewnianie jakości na każdym etapie tworzenia oprogramowania i szerzenie dobrych praktyk w tym zakresie.

Wymagania

  • min. 3 lata doświadczenia na podobnym stanowisku

  • doświadczenie w ocenie i ograniczaniu ryzyka, rozwiązywaniu problemów jakościowych oraz wdrażaniu zmian mających na celu poprawę efektywności programowania,

  • umiejętność definiowania celów jakościowych projektu lub zespołu oraz ich mierzenia,

  • znajomość różnych form testowania (jednostkowe, integracyjne, akceptacyjne, eksploracyjne, wydajnościowe),

  • wiedza z zakresu testów regresji,

  • współtworzenie dokumentacji testowej: przypadki / scenariusze testowe, checklisty,

  • znajomość: JavaScript, HTML i CSS,

  • praktyczna znajomość pracy z GIT,

  • znajomość zagadnień związanych z testowaniem API z wykorzystaniem np. Postman, SoapUI,

  • umiejętność pracy w zespole scrumowym/agile environment,

  • znajomość języka angielskiego - na poziomie gwarantującym sprawną komunikację i swobodną pracę z dokumentacją techniczną.

Mile widziane:

  • Certyfikaty ISTQB Advanced Level Technical Test Analyst lub Test Analyst.

  • Doświadczenie w testowaniu projektów na Magento 2 (lub porównywalnej platformie e-commerce).

  • Doświadczenie w automatyzacji testów z użyciem Cypressa i znajomość składni Gherkina.

  • Doświadczenie w branży e-commerce.

Benefity:

  • Elastyczne godziny pracy i możliwość wyboru miejsca pracy (zdalnie lub z biura).

  • 3 godziny na Twój rozwój tygodniowo.

  • Prywatna opieka medyczna.

  • Finansowanie sprzętu komputerowego dla pracowników przy B2B.

Dlaczego Strix to najlepsze miejsce dla utalentowanych ekspertów?

  • To ludzie są dla nas na pierwszym miejscu. Nasza unikalna kultura pracy tworzy przestrzeń, która przyciąga najlepszych i jest kuźnią prawdziwych talentów. Sprawdź to w zakładce: https://pl.strix.net/blog-kategorie/kultura .

  • Mamy otwarte umysły i lubimy ambitne projekty. Masz podobnie? To wiele nas łączy. 🙂 Jako oficjalny partner Magento wdrożyliśmy rozwiązania e-commerce dla największych marek, m.in. pierwsza na świecie wersja Magento Commerce 2.3 z MSI dla Tous, pierwszy headless w branży home & Improvement dla Castoramy oraz architektura mikroserwisów dla międzynarodowego projektu - Modivo

  • W naszych zespołach pracują najlepsi eksperci. To nie tylko nasza opinia, portal Clutch.co uznał nas za najlepszą firmę w kategorii "Top Developers in Poland 2020": TopDev2020.

  • W Strix dostajesz przestrzeń do rozwoju! Naszym symbolem jest sowa, a sowa jest symbolem wiedzy i mądrości. Strix to nie tylko nazwa naszej firmy, ale też jeden z gatunków sowy. Poważnie traktujemy pomysły naszych pracowników i dajemy możliwość ich realizacji.

Jeśli uważasz, że Strix jest idealnym miejscem dla Ciebie - wyślij nam swoją aplikację.

Oto, co będzie dalej!

  1. Rozmowa telefoniczna/online – zapytamy Cię o Twoje doświadczenia, wyzwania i oczekiwania dotyczące Twojej pracy.

  2. Zadanie rekrutacyjne.

  3. Rozmowa techniczna.

  4. Informacja zwrotna, decyzja i oferta!

lub